Góllövő
listák

Nyolc év után újra a Munkácsy a bajnok

A győztes csapat (Klikk a képre!)

Története során másodszor nyerte el a Sportpálya 2004 Egyesület által rendezett középiskolai amatőr kispályás labdarúgó kupát a Munkácsy Gimnázium. Sólyom Gábor tanítványai az elődöntőben a Móricz csapatát győzték le magabiztosan, bár két szerencsés öngóllal. A másik ágon a két egyházi gimnázium, a Református és Katolikus küzdött a döntőbe jutásért, végül utóbbi egyetlen találattal jobbnak bizonyult.

Képek: »»»

A bronzmérkőzésen sokáig a Móricznak, a Mezőgazdasági középiskola csapatának állt a zászló, a szünetben még vezettek, de aztán a Lorántffy megfordította az eredményt és 3-1-re elhúzott. A hajrában szépített a Móricz, és noha volt még lehetősége, végül a Református gimnázium játékosainak nyakába akasztották a szervezők a bronzérmet. A rendkívül fordulatos mérkőzést nem kevésbé izgalmas döntő követte, a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium sokáig vezetett, és megvoltak a további lehetőségei is, ám a mérkőzés második részében egyenlített a Munkácsy, mely az utolsó percekben a győzelmet jelentő gólt is belőtte, így felállhatott a dobogó tetejére. A torna gólkirálya a győztes Munkácsy tanulója, Kovács Kende lett 10 találattal, a legjobb kapusnak pedig a Református Gimnázium diákját, Kaszás Bencét választották meg a szervezők.

Eredmények: Református-Katolikus 0-1 Gól: Regenyei, Munkácsy-Móricz 3-0 Gól: Gál, 2 öngól

3. helyért: Református-Móricz 3-2  Gól: Bank Zs. 2, Bank B., illetve Balassa, Várföldi

Döntő: Katolikus-Munkácsy 1-2 Gól: Fodor, illetve Kovács K. 2

Végeredmény: 1. Munkácsy, 2. Katolikus, 3. Református, 4. Móricz.

Gólkirály: Kovács Kende (Munkácsy) 10 gól

Legjobb kapus: Kaszás Bence (Katolikus)